ICRARE2017 Conference

در پنجمین پنجمین کنفرانس بین المللی پیشرفت‌های اخیر در مهندسی راه‌آهن که در  اردیبهشت ماه 1396 در دانشکده مهندسی راه آهن برگزار گردید سرکار خانم عسل فرج پور و خانم بازغی از اعضای آزمایشگاه سیستم های حمل و نقل و لجستیک به ارائه مقاله خود تحت عنوان (ارزیابی کیفیت خدمات مسافری قطارهای حومه‌ای با استفاده از مدل سروکوال (مطالعه موردی: محور تهران-پرند) پرداختند و در نهایت گواهی پذیرش مقاله را دریافت کردند. ضمن تشکر از جناب آقای دکتر مرتضی باقری جهت حمایت ارزشمند از پژوهش صورت گرفته.

مهندس ارغوان فکور و مهندس حسین عباسی نیز با ارائه مقاله ای تحت عنوان «مقایسه هزینه و ریسک حمل و نقل کالاهای خطرناک توسط ریل و جاده» در این کنفرانس شرکت و پژوهش خود را به صورت شفاهی ارائه نمودند.

در این پژوهش حمل و نقل گازوئیل و گاز مایع فشرده یا LPG به عنوان نمونه هایی از کالاهای خطرناک که در کشور به مقدار زیاد حمل می شود بر اساس دو شاخص هزینه حمل و نقل و جمعیت تحت تاثیر در صورت بروز حادثه در دو کریدور مهم کشور به صورت ریلی و جاده مورد بررسی قرار گرفته است. این دو کریدور عبارت هستند از کرمان – زاهدان و اراک – بندر امام خمینی.

ارائه فوق مورد توجه داوران قرار گرفته و پیشنهادهایی جهت بهبود پژوهش هایی آتی از سوی ایشان مطرح گردید.

همچنین مقاله ای دیگر از آقای مهندس عباسی به صورت پوستر در این کنفرانس به نمایش در آمد.

مهندس آرمان تدین ، معین صادقی و حامد مهرانفر مقاله انگلیسی خود با عنوان  Risk Analysis of Stationary Hazardous Materials Rail Cars; A Case Study ارایه نمودند . این مقاله به ارزیابی ریسک تجمع واگن های حمل گاز مایع در ایستگاه راه اهن سرخس می پردازد. در پایان سوالات و پیشنهادات ارزشمندی مطرح و پاسخ داده شد.

به امید موفقیت های بیشتر برای دانشجویان آزمایشگاه دردیگر کنفرانس های آینده.

20170516_104157

20170516_105232

20170516_110350